Engelliler için hazırlanan platformdan siyaset yapmaya kalkan Arı’ya tepki

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı, Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmeye çalışırken Kuşadası esnafının tepkisini topladı. Arı, engelli vatandaşlar için hazırlanan platform ile ilgili yanlış tespitlerde bulununca esnaf ve vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Cem Celil  Lale
Cem Celil Lale Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Arı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmek için bu kez engelliler için hazırlanan platformu kullanmaya kalktı. Aydın’da yayın yapan bir internet sitesinde, engelliler için hazırlanan platformun altından denize kanalizasyon deşarj edildiği iddia edildi. Söz konusu haberin düzmece olduğunu ve o bölgede sadece yağmur suyu deşarj hattı bulunduğu, kanalizasyon hattı olmadığı kısa sürede ortaya çıktı. Öte yandan, habere konu edilen ahşap platformun ise engelliler için hazırlandığı, sezon öncesi yeniden bakımının yapılarak engellilerin hizmetine sunulacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili hiçbir bilgisi olmadan sosyal medya hesabından Kuşadası’nı kötüleyen paylaşım yapan AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Arı şimşekleri üzerine çekti. Kuşadası esnafının pandemi sürecinden yeni yeni çıktığını söyleyen vatandaşlar, “Bu arkadaş pandemi döneminde esnaf açlığa mahkum bırakılırken neredeydi? Burası engelli plajı ve engelliler için platformlar, iskeleler var. Artık Kuşadası’na daha fazla kötülük yapmayı bıraksınlar” ifadelerini kullandı.

03 May 2022 - 15:06 Aydin/ Kuşadasi- Siyaset

Muhabir  Cem Celil Lale