Yeşil Şehir: Bursa

Tarihi ipek yoluyla akıllara kazınan yeşil şehir Bursa tarihte Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine eşlik ediyor. Bölgede hanların bulunması ekonomik hareketliliği sağlamakta ve buna bağlı olarak çarşılar çeşitliliği sunmaktadır.

Kolay ulaşımı ile yazın ayrı kışın ayrı güzellikte yerli ve yabancı turist çekmektedir. Padişah ve İslam büyüklerinin türbelerinin bulunması ise şehre manevi bir hava katıyor. Heybetli mimarisi, kaplıcaları, şelaleleri ile her dönem seyahat rotalarının başında gelmektedir. Ayrıca her bütçeye uygun Bursa apartları sayesinde de ziyaretçiler için cazip konaklama imkanları sunar.

Bursa’da Görmeniz Gereken Lokasyonlar

Akla ilk gelen Ulu Camii ve camiye yakın bir konumda bulunan Kozahan, önceki dönemlerde ipek böceği kozasının ticaretinin yapıldığı bir bölgedir. 15. yy’dan beri aktif pazar yeri olan Kapalıçarşı ile Saat Kulesi de rotaya eklenmelidir. Tarihi yönden Bursa surları, Cem Sultan Türbesi; müze severler için Tofaş Arabaları Müzesi, Karagöz Evi Müzesi ve Arkeoloji Müzesini görülmesi gereken yerlere ekleyebilirsiniz. Gezilecek zamanın durumuna bağlı olarak kışları yüksek kar kalınlığı ile pistlere ev sahipliği yapmakta, farklı yaş gruplarına hitap etmektedir. Herkese ve her mevsime uygun lokasyonu kendinize göre konumlandırılabilirsiniz.

Bursa’da Konaklayabileceğiniz Oteller

Bursa’da konaklama yapabileceğiniz seçenekler arasında sakin bir tatil isterseniz doğanın içerisinde bulunan saklı Bursa apartları, eski yerleşim yerlerinde nostaljik bir hava da bulunan termal otelleri değerlendirebilirsiniz. Kayak tatili için bulunuyorsanız Uludağ bölgesi farklı mekânları ve canlılığı her an yaşayabileceğiniz Nilüfer bölgesini rotanıza ekleyebilir neredekal.com bağlantısıyla tercihlerinizi yapabilirsiniz. Yine Neredekal.com ile Bursa apart otel fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede ekonomik bir Bursa seyahati yapmış olursunuz.

30 Nis 2022 - 11:41 - Gündem